Úvodní stránka > Aktuality > Branný závod v rámci POKOS

Branný závod v rámci POKOS

V úterý 24.dubna proběhlo v Městském lese v Jindřichově Hradci oblastní kolo branného závodu pořádané v rámci Přípravy občanů k obraně státu, kterého se zúčastnilo osm smíšených družstev ze základních škol Jindřichohradecka a jedno družstvo učitelského sboru mimo soutěž.

Na závodníky čekala 4,5 kilometru dlouhá trať vedoucí převážně lesem a na ní plnění úkolů ze zdravotní přípravy a topografie. Dále pak hod granátem na cíl a vzdálenost, překonávání lanových překážek a střelba ze vzduchovky. Nakonec pak tajná disciplína, při které museli soutěžící přiřadit k významným datům z naší historie správné události.

„Branný závod v rámci programu POKOS, který spolu s naším Odborem školství připravili vojáci ze 44. lehkého motorizovaného praporu, byl připraven velice solidním způsobem. Jsem rád, že město  udržuje s Armádou České republiky vztahy na vynikající úrovni.  Pevně věřím, že tato spolupráce se bude rozvíjet i v budoucnosti,  ve všech oblastech života města. Pořádání podobných akcí ovlivňuje tu nejdůležitější část našich obyvatel  a to žáky základních škol. Je to investice do budoucnosti.", říká starosta Jindřichova Hradce Ing. Stanislav Mrvka.

 

Soutěž vyhrálo družstvo ze 3. Základní školy z Jindřichova Hradce a tím získalo příležitost zúčastnit se krajského kola branného závodu, které proběhne 25. května 2018 v Českých Budějovicích.

Fotogalerie

Nahoru