Home page > Aktuality > Slavnostní nástup 44.lmopr při příležitosti 25 výročí 4.brn

Slavnostní nástup 44.lmopr při příležitosti 25 výročí 4.brn

4. brigáda rychlého nasazení „Obrany národa“ letos slaví 25 výročí své existence. Toto jubileum si 10. července připomněl i 44. lehký motorizovaný prapor generála Josefa Ereta v Jindřichově Hradci.

 

Program oslav byl bohatý a účastnili se ho vzácní hosté. Vše začalo v 10.00 hodin slavnostním nástupem praporu. Po něm následovalo otevření expozice o generálu Eretovi v přednáškové síni Muzea jindřichohradecka. Program pokračoval otevřením nové sportovní haly praporu, kterému byl přítomen olympijský vítěz Lukáš Krpálek, a byl zakončen besedou s olympionikem.

Z důležitých hostů byli přítomni poslanec Parlamentu České republiky Jan Bartošek, který na nástupu pozdravil vojáky a všechny přítomné a popřál jim mnoho zdaru. Přítomen byl i starosta Města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka. Ten ve svém projevu připomněl historii města, která je úzce spjata s přítomností vojsk už od středověku.

Z vysokých důstojníků armády byli přítomni brigádní generál Roman Náhončík, sloužící ve strukturách Vrchního velitelství spojeneckých sil v Evropě. Dále to byl velitel pozemních sil generálmajor Josef Kopecký a také velitel 4. brigády rychlého nasazení plukovník generálního štábu Josef Trojánek. Za rodinu generála Josefa Ereta promluvil pan Pavel Eret, který zdůraznil, že vojáky vnímá jako ochránce míru v naší zemi.

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru