Home page > Aktuality > Slavnostní nástup k předání funkce velitele 44. lmopr

Slavnostní nástup k předání funkce velitele 44. lmopr

Dne 30. března 2021 na nástupišti 44. lehkého motorizovaného praporu GENERÁLA JOSEFA ERETA se konalo slavnostní předání bojového praporu do rukou nového velitele.

Za přítomnosti vzácných hostů a po projevech poslance Jana Bartoška, velitele pozemních sil generálmajora Ing. Ladislava Junga a velitele 4.brn plukovníka gšt. Josefa Trojánka,

byl slavnostně předán bojový prapor 44. lmopr z rukou podplukovníka gšt. Milana Zvirinského do opatrovnictví nového velitele podplukovníka Jakuba Kábeleho.

Nástupu přihlíželi pozvaní hosté. Byli to především senátor Jaroslav Chalupský a poslanec Bartošek. Dále byli pozváni starosta města Jindřichův Hradec Jan Mlčák, bývalý starosta Ing. Stanislav Mrvka, další důležití představitelé místní samosprávy a předseda Klubu výsadkových veteránu pplk. v.v. Petr Čejka. Na nástupu byli přítomni velitelé všech útvarů 4. brigády rychlého nasazení a další důležití vojenští představitelé.

Nový velitel 44. lmopr pplk. Jakub Kábele má za sebou velmi bohatou vojenskou kariéru. Značná část jeho vojenské kariéry je spjata s 43. výsadkovým mechanizovaným praporem, kde zastával řadu funkcí. Dále prošel několika funkcemi u 4. brigády rychlého nasazení a na Společném operačním centru a Velitelství pozemních sil. Byl vyslán jako styčný důstojník do národního zastoupení AČR v USJFCOM Norfolk. Absolvoval tři zahraniční operace.

Odcházející velitel pplk. gšt. Milan Zvirinský bude dále působit na Sekci rozvoje sil Ministerstva obrany.

Nástup proběhl za přísného dodržování hygienicko-epidemiologických opatření proti šíření nemoci COVID-19 .

Nahoru